آنسو وب سایتی برای نسل آینده

989192709646+

آنسو وب، بفرمایید؟!

افزایش بازدید سایت

دیگر دغدغه بالا رفتن ترافیک سایت خودتان را نداشته باشید

افزایش بازدید سایت یکی از اصلی‌ترین اقداماتی است که مدیران سایت ها باید آن را جدی بگیرند و حتما برای آن برنامه داشته باشند. راه اندازی یک ‌سایت اولین و مهم‌ترین اقدام یک کسب ‌و‌کار آنلاین است. اما برای به‌ دست آوردن این موفقیت، باید تلاش کنید تا ‌سایت شما دیده شود. هر چقدر هم که وب سایت شما از هر نظر بی نقص باشد تا زمانی که ترافیک واقعی دریافت نکنید برای شما سودمند نخواهند بود.

این موضوع به حوزه‌ ی فعالیت شما ارتباطی ندارد. بلکه اگر ‌سایتی دارید باید برای بالا بردن بازدید سایت خودتان روش‌ های امتحان شده را پیاده‌ سازی کنید. این اقدام ترافیک مناسبی برای سایت شما هم مانند سایت‌های بزرگ ایجاد می کند. در نتیجه خدمات و محصولاتتان به خوبی دیده می شوند. این اولین دغدغه و خواسته هر صاحب تجارت اینترنتی است تا بتواند با روش‌های گوناگون باعث افزایش بازدید ‌سایت خود و رتبه آن شود.

در بروز رسانی های گوگل، اعتماد سازی برند ها برای این موتور جستجو سخت از قبل شده است. به همین دلیل یک سایت برای رسیدن به رتبه های خوب، باید اطمینان آن را جلب کند. در سیستم رتبه بندی گوگل بازدید مستقیم وب سایت با حفظ معیار های رضایت کاربر، از فاکتورهای مهم و  ثابت شده ای هستند که این خود مهم ترین عامل در شناخته شدن بهتر برند شما به گوگل می باشد.

فهرست مطالب

افزایش بازدید سایت

افزایش بازدید ‌سایت به چه معناست؟

قبل از توضیح این مبحث بهتر است با معنی ترافیک سایت بیشتر آشنا شویم. این موضوع بسیار ساده و قابل درک است که کسب بازدید و یا ترافیک سایت به مدت زمانی گفته می شود که بازدید گنندگان و کاربران به سایت شما وارد می شوند. یعنی هر ورودی مساوی است با یک بازدید. اما این نکته را به یاد داشته باشید که هر ورود به معنای کسب بازدید بیشتر نیست. معیار اصلی در رتبه بندی سایت ها بر اساس شمارش روزانه IP کاربرانی است که وارد وب سایت شما می شوند.

افزایش ترافیک سایت شما فقط به ورود کاربران خلاصه نمی شود، ربات ها و ابزار های مختلف دیگری نیز در این لیست هستند که در بالا رفتن بازدید سایت شما موثر هستند. اما همین تعریف به ظاهر ساده باعث به اشتباه افتادن بسیاری از وب مستر ها شده است. امروزه اغلب این افراد حتی با تجربه ترین آن ها تمرکز خود را بر روی کسب ترافیک گذاشته اند. در صورتی که توجه به این موضوع باعث می شود تا این افراد از بازدید کننده واقعی غافل شوند. همین امر باعث بی نتیجه ماندن بسیاری از تلاش های این افراد می شود. بنابراین بهترین کار تمرکز بر روی بالا بردن نرخ تبدیل وب سایت است. هرچه نرخ تبدیل کاربرانی که از سایت شما بازدید می کنند و مشتری شما می شوند بالا تر رود نرخ تبدیل نیز افزایش می یابد.

اهمیت افزایش ترافیک سایت

این که شما چه نوع خدمات و محصولاتی را به مشتریان خود ارائه می دهید تفاوت زیادی ندارد. بلکه میزات توانایی شما برای بازدید بیشتر و  افزایش بازدید گوگل نقش مفید تری را ایفا می کند. یکی از دلایل مهم شکست در مشاغل آنلاین، عدم موفقیت در افزایش ترافیک سایت است که به دلیل دیده نشدن توسط کاربران فضای مجازی می باشد.

اجازه دهید با یک مثال به توضیح این بحث بپردازیم. فرض کنید شما صاحب یک فروشگاه هستید و در آن، کالاهای مختلفی را ارائه می کنید. در صورتی که تقاضای مناسبی برای کالاهای شما وجود نداشته باشد، حتما شما با مشکل مواجه خواهید شد. به عبارت دیگر اگر رفت و آمد به فروشگاه شما کم باشد یا به اصطلاح، پا خور مناسبی نداشته باشد، فروش شما نیز کم می‌ شود.

 همین امر برای وب سایت نیز صادق است. اگر ترافیک مناسبی به سمت وب ‌سایت شما وجود نداشته باشد، فروشگاه اینترنتی شما نیز روند موفقیت خوبی نخواهد داشت. البته روش های مختلفی در پیشبرد اهداف کسب و کار شما نقش دارند که می توانید با استفاده از آن ها محصولات و یا خدمات خود را عرضه کنید و کسب و کار خود را بهبود ببخشید.

اهمیت بازدید سایت

ارتباط افزایش رتبه سایت با افزایش بازدید سایت

بحث رتبه سایت، موضوع مرتبط و مهم دیگری است که دانستن آن بسیار تاثیرگذار است. رتبه سایت با بازدید و ترافیک سایت دقیقا مرتبط است. اما فاکتور های افزایش رتبه سایت ممکن است لزوما در افزایش بازدید سایت نقش موثری نداشته باشند. یعنی شما حتی با کسب بازدید های روزانه نیز می توانید رتبه سایت خود را افزایش دهید. اما رتبه بندی سایت ها امروزه پیچیده تر است و نیازمند توجه به عوامل دیگری نیز هست.

ترافیک ‌های ایجاد شده در وب ‌سایت شما از طرف بازدیدکنندگان انسانی یا رباتی می باشند که مهم‌ترین ربات ‌هایی که این اقدام را انجام می ‌دهند، ربات ‌های معروف گوگل هستند. این ربات ها برای بررسی، آنالیز و رتبه‌بندی ‌ سایت ‌ها ، وارد آن ها می‌شوند. از آن جایی که گوگل تنها منبع ارسال این ربات‌ها نیست به همین دلیل در میان این ربات‌ ها، بد افزار هایی هم برای به سرقت بردن اطلاعات و یا نابودی قسمت ‌هایی از سایت وجود دارند. بنابراین توجه به امنیت سایت نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

آیا بازدید سایت به سئو کمک می کند؟

برای این که شما بتوانید موتور های جستجو گوگل را نسبت به برند خود ترقیب کنید، بهتر است اط تبلیغات استفاده کنید. این تبلیغات بر دو نوع بنری و کلیکی است. به طوری که باعث می شوند تا ترافیک مستقیم سایت شما افزایش پیدا کند. علاوه بر آن رضایت مندی کاربران را نیز به همراه خواهد داشت. در نتیجه معیار هایی که برای گوگل مهم است همانند میزان ماندگاری کاربر در صفحه شما و همچنین نرخ بازگشت کاربر را افزایش می دهد.

اما انجام این اقدامات برای کسب چنین بازخوردی مسلما نیازمند پرداخت هزینه های بالا می باشد. تیم آنسو وب می تواند با رعایت این اصول و سایر فاکتور ها اعتماد گوگل را نسبت به سایت شما افزایش می دهد. همچنین هزینه های تبلیغاتی سایت شما را کاهش می دهد. هدف ما دیده شدن برند شما در گوگل با توجه به تمام فاکتور های مد نظر آن است.

مزایای افزایش بازدید سایت

بسیاری از افراد هستند که در مورد افزایش ترافیک سایت اطلاعات کافی ندارند. به همین دلیل هم هست که شاید خیلی به دنبال ارتقای آن نیستند و برای آن اهمیتی قائل نیستندو در صورتی که هرچقدر برای این عامل مهم که در دیده شدن سایت شان موثر است زمان صرف کنند به راحتی می توانند کسب و کار موفقی را برای خود داشته باشند. ما در ادامه به معرفی برخی از مزایای این عامل تاثیر گذار پرداخته ایم.

 • افزایش درآمد: افزایش ترافیک سایت سبب بیشتر شدن درآمدکسب و کار اینترنتی شما می شود.
 • بهبود جایگاه سایت: بدین معنا که به تدریج میزان محبوبیت سایت شما از نظر موتور های جستجوگر بیشتر می شود که نتیجه آن بودن در صفحه اول گوگل می باشد.
 • تبدیل شدن به برند: هر انداره ای که بازدید کنندگان بیشتری به سایت شما مراجعه کنند خیلی زودتر از زمان لازم به یک برند تبدیل می شوید.
 • تبلیغات آسان: بازدید کنندگان سایت شما به نوعی بازاریاب رایگان برای معرفی سایت شمابه دیگران محسوب می شوند.
 • بهبود سئو: جذب مشتریان و مراجعه گنندگان بیشتر بر روی بهینه سازی .ب سایت شما تاثیر به سزایی دارد.

انواع منابع برای دریافت ترافیک

ترافیک های دریافتی وب سایت به دو دسته مستقیم و غیر مستقیم هستند. ترافیک مستقیم مواردی را شامل می شود که کاربران با میل شخصی خود وارد می شوند. این کار می تواند از طریق وارد کردن آدرس دامنه سایتتان و یا کلیک بر روی لینک وب سایتتان در منابع در دسترس باشد. ترافیک غیر مستقیم نیز شامل مواردی می شود که بخش عمده بازدید های یک سایت را تشکیل می دهند.

مهم ترین این موارد عبارتند از:

 • بازدید های ارگانیک یا طبیعی
 • بازدید های ارجاعی
 • بازدید های تبلیغات کلیکی
 • بازدید های تبلیغات تصویری
 • بازدید های حاصل از همکاری در فروش
 • بازدید های شبکه های اجتماعی
 • بازدید های ایمیلی

روش های افزایش بازدید سایت

سوال خیلی از افراد برای بالا بردن ترافیک سایت خود این است که چگونه این کار را انجام دهند. برای این اقدام راه و روش های زیادی وجود دارد که در ادامه به معرفی و بررسی چند مورد می پردازیم.

چگونه محتوای طولانی بر افزایش بازدید گوگل تاثیر می گذارد؟

بسیاری از افراد بر این باورند که تولید محتوای کوتاه بهتر است. اما بر اساس آمار مقالاتی که دارای تعداد کلمات بیشتری هستند تا 28 درصد بیشتر از محتوا های کوتاه تاثیر گذار هستند. این روش به آسمان خراش معروف است. چرا که محتوای طولانی به دلیل وجود مجموعه ای از بک لینک ها که به صورت پایدار، مقیاس پذیر و نتیجه محور هستند بسیار اهمیت دارند.

مهم ترین بخش این نوع محتوا ها باکیفیت بودن محتوای شما از نظر موتور های جستجو می باشد. زیرا گوگل به محتوا های با کیفیت علاقه زیادی نشان می دهد. اما برای ایجاد این نوع محتوا ها چگونه باید عمل کنیم؟

مراحل تولید محتوای طولانی

 1. محتوای مشابه را پیدا کنید: زمانی که برای محتوای خود را جایگاهی تعیین کردید، باید رقیبان خود را بررسی کنید و جستجو کنید که آیا از موضوع شما محتوایی منتشر شده یا نه؟ این بررسی کمک می کند تا بتوانید موضوع مورد نظرتان را با ایده های بر گرفته از محتوا های منتشر شده کامل کنید.
 2. محتوای خود را بهینه کنید: هر چه قدر هم که جستجوکنید در دنیای اینترنت مطالب مشابه با موضوع شما وجود دارند. اما مطلبی که بهترین باشد، بیشترین ترافیک را خواهد داشت. به همین دلیل توصیه می شود که از محتوای غیر تکراری و منحصر به فرد خود استفاده کنید. اضافه کردن اطلاعات جدید و نکته های کاربردی، استفاده از مثال های بیشتر و بهره بردن از تصاویر و ویدیو اختصاصی همگی به کیفیت مطلب شما کمک می کنند.
 3. بر توزیع محتوا متمرکز باشید: این مرحله بسیار مهم تر از تولید محتواست. به این صورت که افرادی که دنبال بالا بردن بازدید سایت خود هستند، باید تلاش کنند تا محتوای خود را از روش های مختلف بهتر توزیع کنند.

با ویرایش محتوا های قدیمی ترافیک سایت خود را افزایش دهید.

همه شما تا به حال محتوا هایی را منتشر کرده اید که در زمان خود بازخورد مناسب برای سایتتان را داشته اند. این مطالب اکنون می توانند ظرفیت بروز رسانی داشته باشند. برای دانستن این موضوع ابتدا باید ببینیم که ایم مطلب قدیمی طرفیت بهتر شدن و یا بروز رسانی را دارد یا نه. برای رسیدن به نتیجه باید روش های زیر را در نظر بگیریم:

نحوه بروزرسانی مطالب قدیمی

راهکار های کاربردی که با اعمال آن ها می توانید مطالب خود را بروز رسانی کنید عبارتند از:

موارد مشکل دار را اصلاح کنیم: ممکن است با گذشت زمان برخی تصاویر، لینک ها و یا ویدیو ها در محتوا به خوبی عمل نکنند. برای این کار لینک های خراب را پیدا کرده و آن ها را اصلاح می کنیم. قدم بعدی جایگزین کردن تصاویر یا ویدیو های خراب می باشد.

محتوای طولانی تولید کنیم: محتوا هایی که بازدید های خوبی داشته اند را می توانید با اضافه کردن قسمت های جدید و اطلاعات مفید به روز طولانی کنید. به عنوان مثال افزودن عکس و ویدیو جدید تاثیر به سزایی دارد.

به مطالب قدیمی لینک کنیم: معمولا بهتر است در صورتی که مطلب جدیدی مشابه محتوای قدیمی خود منتشر می کنیم با لینک دادن به مطلب قدیمی لینک سازی خرفه ای را انجام دهیم. تا جایی که امکان دارد به مطالب قدیمی پر بازدید لینک کنیم تا هر دو مطلب بهتر دیده شوند. این عمل ترافیک سایتتان را نیز افزایش می دهد.

برای تمام سوالاتون جواب داریم

سوالات متداول

به مدت زمانی گفته می شود که بازدید گنندگان و کاربران به سایت شما وارد می شوند. یعنی هر ورودی مساوی است با یک بازدید. اما این نکته را به یاد داشته باشید که هر ورود به معنای کسب بازدید بیشتر نیست. معیار اصلی در رتبه بندی سایت ها بر اساس شمارش روزانه IP کاربرانی است که وارد وب سایت شما می شوند.

انجام این کار باعث بهتر دیده شدن و شناخته شدن برند شما می شود. نتیجه این تاثیر، افزایش فروش محصولات و خدمات شما را به همراه خواهد داشت.

برای بالا بردن ترافیک سایت روش های مختلفی جود دارد که در میان آن ها استفاده از تبلیغات آنلاین، سئو، گوگل ادوردز مثال های بارزی از آن ها هستند.

بازدید هایی که به صورت هدفمند باشند برای موتور های جستجوی گوگل از اهمیت بالایی برخوردارند. گوگل جایگاه سایت شما را براساس میزان شناخته شدنتان توسط محتوای با کیفیت تعیین می کند. بنابراین سئو ی محتوای مفید و با کیفیت اهمیت زیادی دارد.

یکی از بهترین راه های ارزیابی ترافیک که رایگان نیز می باشد، استفاده از ابزار گوگل آنالیتیکس می باشد. که این بررسی ها با دقت بالا توسط تیم آنسو وب انجام می شود.

داده هایی که مربوط به ترافیک سایت هستند به صورت لحظه ای قابل مشاهده اند. این موضوع به نحوه سازماندهی آمار ها و داده های روزانه سایت شما بستگی دارد.

محتوا های طولانی با داشتن مجموعه از لینک ها و بک لینک های پایدار تاثیر زیادی روی بالا رفتن ترافیک سایت دارند. چرا که این محتوا ها از نظر گوگل مطالب با کیفیتی هستند.

از مهم تریم مزیت هایی که این کار دارد می توان به افزایش در آمد، بهبود جایگاه سایت، تبدیل شدن به برند، تبلیغ آسان و بهبود سئو اشاره کرد.

Take a minute to get to know us

the people behind beyond